Su džiaugsmu pranešame, jog dešimtasis sezonas prasideda ir kviečiame visus studentus dalyvauti LT Big Brother profesinės mentorystės projekte!

REGISTRUOTIS GALITE PASPAUDĘ ČIA


Kodėl verta dalyvauti studentams?

Ko gali tikėtis iš LT Big Brother projekto:

Jeigu niekada nesi dalyvavęs mentorystės projekte, Tau tikriausiai įdomu, ko tiksliau galima tikėtis iš savo Didžiojo Brolio ar Sesės prasidėjus jūsų bendravimui. Iš tiesų, sėkmė ir tinkama bendravimo strategija priklauso nuo to, kur jūs norite sutelkti savo dėmesį. Žemiau rasi pagrindines kryptis, kuriose mentorystė gali būti naudinga:

Įgausi naujų žinių iš mentoriaus patirties

Mentorius padeda Mažajam broliui ar sesei įgyti tam tikrų įgūdžių, kurie padeda profesinėje srityje. Pavyzdžiui, jeigu studentas nori dirbti su pardavimais ir mentorius yra iš pardavimų srities, viena iš veiklų gali būti šaltųjų skambučių strategijos tobulinimas.

Susidarysi aiškesnį vaizdą, kur ir kaip Tau reikia tobulėti profesinėje srityje

Bendravimas, koncentruotas į tikslų išsikėlimą ar karjeros planavimą, padeda studentui aiškiai identifikuoti savo profesinius ir asmeninius tikslus, taip pat skatina apmastyti ilgalaikę karjeros kryptį. Pavyzdžiui, viena iš veiklų gali būti studento profesinių svajonių aptarimas ir tam tikrų veiksmų nusistatymas.

Išmoksi spręsti problemas

Mentorystė ir bendravimas su mentoriumi paprastai padeda studentui išvystyti pažintinius įgūdžius, kurie sustiprina problemų atradimo, analizės ir sprendimų gebėjimus. Viena iš veiklų galėtų būti problemos identifikavimas ir sprendimų ieškojimas („brainstorming“) kartu aptariant sprendimų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Įgausi galimybę praplėsti savo profesijos žmonių ratą

Mentorystės, sutelktos į profesinius tinklus, padeda studentui praplėsti savo profesinės srities pažinčių ratą. Pavyzdžiui, studentas ir mentorius galėtų kartu dalyvauti konferencijose ar kituose renginiuse.

Taip pat:

– Sulauksi kritiško atgalinio ryšio tam tikrose srityse, tokiose kaip komunikacija, tarpasmeniniai ryšiai, techninės galimybės, pokyčių valdymas, lyderystė.

– Įgausi žinių apie organizacijų ar industrijos kultūrą, taisykles ir kitą svarbią informaciją, kuri gali būti naudinga Tavo ateities sėkmei.

– Atrasi naują draugiškų žmogų ratą, su kuriuo galėsi pasidalinti savo abejonėmis ar nerimu.

Prieš pildant registracijos formą/Tavo poreikių priderinimas prie mentoriaus galimybių

Viena iš svarbiausių užduočių prieš dalyvaujant programoje ir renkantis mentorių yra išsiaiškinti savo tikslus, kurie turėtų aiškiai matytis Tavo dalyvio paraiškoje. Nepamiršk, kad joks mentorius negali patenkinti visiškai visų Tavo poreikių, ir svarbiausia suteikti galimybę mentoriui paaiškinti, kuo jis galėtų padėti.

Tau, kaip Mažajam broliui ar sesei, yra labai svarbu aiškiai įsivertinti savo tikslus ir juos išdėstyti, paskatinti dialogą, ar poreikiai ir tikslai yra realistiški bei tinkami. Skirk laiko atsakyti į šiuos klausimus:

– Kokios mano ambicijos?

– Kokie yra mano dabartiniai įgūdžiai ir žinios?

– Kas galėtų mane dominti?

– Kokios paramos man reikia siekiant savo tikslų?

– Taip pat užsirašyk, ką tiksliai norėtum gauti iš savo mentoriaus. Galimi pavyzdžiai:

– Mano mentorius galėtų mane išmokyti …

– Mano mentorius galėtų suteikti aiškius patarimus, kaip turėčiau elgtis ….. situacijoje

– Mano mentorius galėtų mane supažindinti su… ….

– Mano mentorius galėtų padėti gauti…

– Ir kt.

verification5 (1)

Nori tapti šio projekto dalimi? Susisiek su mumis!

Užpildyk šią formą apačioje ir būsi informuotas pirmas apie naujojo sezono pradžią!

Organizatoriai
Remėjai
Draugai