LT Big Brother – motyvacija siekti

LT Big Brother Skandinavijos regiono mentorius Arvydas Dapkūnas ir jo Mažoji Sesė Rūta Marija Nadišauskaitė – viena projekto dalyvių porų dar vis tęsiančių bendravimą ir projektui pasibaigus. Arvydas Dapkūnas dirba Helsinkio universiteto medicinos fakultete, Rūta Marija Nadišauskaitė – biomedicinos mokslų antrakursė Warwick universitete, Didžiojoje Britanijoje. Ji ateityje planuoja studijuoti mediciną. Pokalbis su LT Big Brother dalyviais:

Arvydai, papasakokite daugiau apie savo mokslinių interesų sritį. Kokiems biomedicinos tyrimams skiriate daugiausia laiko ir kokia jų reikšmė?

Dirbu inkstų kamieninių ląstelių ir audinių bioinžinerijos srityje. Tyrimų tikslas yra išauginti inkstų veiklos regeneracijai bei transplantacijai tinkančių inkstų ląstelių. Inkstų veiklos regeneracijos technologijos padėtų atstatyti inkstų veiklą pasaulyje nuolatos didėjančiam lėtinio inkstų nepakankamumo pacientų skaičiui.

Arvydas Dapkūnas

Arvydas Dapkūnas

Kodėl nusprendėte prisijungti prie LT Big Brother?

Nuolatos besikeičiančiame ir besiplečiančiame karjeros pasaulyje, manau, svarbu pasidalinti ir apsvarstyti patirtis su jaunesniaisiais kolegomis – tam LT Big Brother yra puiki platforma. Karjeros pradžioje neturėjau beveik jokio profesinio orientavimo ar konsultavimo, teko mokytis iš savų klaidų ir įsiklausyti į kolegų patirtis. Tai dalinai paskatino mane prisijungti ir galbūt padėti karjeros pradžioje klausimų pritvinkusiems jaunesniesiems.

Rūta, kodėl mentoriumi pasirinkai Arvydą Dapkūną?

Panorau išgirsti profesinės patirties iš žmogaus, dirbančio biomedicinos mokslinių tyrimų srityje, susidaryti įspūdį apie darbo pobūdį. Taip pat mane domina naujausios mokslo technologijos, metodai ir tendencijos. Mane sudomino Arvydo plati mokslinių tyrimų sritis ir jo profesinė patirtis viename aukščiausiai vertinamų Europos universitetų.

Ką daugiausia nagrinėdavote su mentoriumi? Ką laikai svarbiausiu ir įdomiausiu bendravimo su Arvydu pasiekimu? 

Pažintis su mentoriumi pralenkė mano lūkesčius jau vien dėl to, kad Arvydas niekada negailėjo profesinių patarimų, turėjo daug ką papasakoti apie tai, kas nerašoma knygose, o ateina tik su laiku ir patirtimi. Be teorinių žinių, Arvydas taip pat dalinosi (ir vis dar dalinasi) pažintimis, nuolatos skatina ir taip augina norą toliau tobulėti. Su mentoriumi susiskambindavome kartą per mėnesį, prieš tai aptarę pokalbio temas ir klausimus. Pirmą kartą (ir, tikiu, nepaskutinį) susitikome programos uždaromajame renginyje.

Arvydai, kokių klausimų sulaukdavote iš Rūtos?

Susilaukiau daugybės įvairių klausimų iš karjeros, fundamentalaus mokslo, metodikos, praktikos atlikimo, ir kitų sričių. Dažnas klausimas versdavo mane patį pasvarstyti giliau ir vietoj atsakymo gimdavo diskusija. Tiek man, tiek Rūtai mentorystės programa LT Big Brother buvo nauja patirtis. Nekėlėme sau aukštos kartelės lūkesčių, o nusprendėme pasidalinti patirtimis ir klausimais bei aptarti sprendimus. Kadangi Rūta yra labai žingeidi bei motyvuota, klausimų netrūko ir ėmėmės organiško jų aptarimo. Nuoširdų bendravimą ir abipusę motyvaciją laikau svarbiausiu mano ir Rūtos bendravimo pasiekimu. Sėkmingas bendravimas dažniausiai yra nulemiamas abiejų pusių suinteresuotumu. Manau, abu jautėme bendravimo prasmingumą ir vienas iš kito gavome įkvėpimo savo siekiams.

Rūta, kodėl rekomenduotum kitiems dalyvauti LT Big Brother?

Dalyvavimas LT Big Brother tapo dideliu šuoliu į priekį. Visų pirma, pažintis praplėtė akiratį ir padėjo susivokti, ką noriu veikti ateityje. Visų svarbiausia, LT Big Brother padovanojo nuostabų mentorių, kuris ir pasibaigus projektui toliau gelbsti mokslinėje veikloje.

Dėkojame dalyviams už pokalbį!

Paskutinės naujienos

LT Big Brother dalyvė Milda Zarankaitė: siekiant karjeros labai svarbu rodyti iniciatyvą
2018.10.30
Per dešimt LT Big Brother gyvavimo metų projektas pritraukė šimtus talentingų jaunųjų profesionalų. Kaskart įsitikiname, jog motyvuoti, savo tikslais tikintys ...
Dalyvio Skirmanto istorija: projekte augau kaip lyderis!
2018.04.05
Praėjusio sezono dalyvis Skirmantas Gricius dalijasi savo įspūdžiais bei pasakoja, kas jį paskatino dalyvauti LT Big Brother projekte. Mažuoju broliu tapęs ...
Dalyvės patarimai: kaip tinkamai išnaudoti mentorystės privalumus?
2018.03.22
Nuotr. Henrik Ole Jensen 9-ojo LT Big Brother sezono dalyvė Kotryna Kurtinaitytė – marketingu, asmens rinkodara, viešuoju kalbėjimu besidominti, Danijos Aarhus University ...
Trys priežastys sėkmingai mentorystei, kuri atveria karjeros kelius ir formuoja kitokį požiūrį
2018.01.05
Mentorės Aistės Juknaitės ir jos mažosios sesės Indrės Povilauskaitės pavyzdys įkvepiantis. Anot abiejų, tarpusavio bendravimas ir pastangos, turi ne tik ...

verification5 (1)

Nori tapti šio projekto dalimi? Susisiek su mumis!

Užpildyk šią formą apačioje ir būsi informuotas pirmas apie naujojo sezono pradžią!

Organizatoriai
Remėjai
Draugai